Energetická nezávislost

Neustálé navyšování ceny energií je alarmující. Každý měsíc platíte za energie víc a víc.

Zvažte pořízení vlastní fotovoltaické elektrárny a staňte se energeticky nezávislými. Díky vlastnímu solárnímu systému můžete ušetřit až 60 % výdajů za elektrickou energii. Vyrobenou elektřinu lze ukládat a následně použít k ohřevu vody nebo do akumulátorů.

Návratnost investice se pohybuje mezi 10 až 12 lety, nicméně s dotačním programem Nová zelená úsporám se vám vrátí dříve.

Chcete i Vy ušetřit na výdajích za energie?

Poptejte u nás fotovoltaickou elektrárnu na klíč.

Finanční přínosy vlastní FVE

Čerpání státní dotace

V rámci programu Nová zelená úsporám lze na systém domácí fotovoltaické elektrárny získat finanční podporu ve výši 40.000 Kč až 200.000 Kč. Kompletní proces od návrhu řešení přes instalaci systému po vyřízení dotace pro vás zařídíme. Stačí zaslat poptávku.

Nejnižší účty za elektřinu

Fotovoltaika (FVE) je jedinou technologií, která vám během doby svého používání postupně “navrací” investované náklady, které do jejího pořízení byly vloženy. Díky FVE se významně sníží celkové náklady na elektřinu domácnosti. FVE šetří váš rozpočet vždy, kdy je možné zachytit sluneční záření a vyrábí pro vás elektřinu zdarma.

Teplá voda téměř zdarma

Koupelna je klíčovou místností v domě. A teplou vodu ve sprše, umyvadle či dřezu pouštíme nespočetněkrát denně. Možná i častěji, než bychom si mysleli (obzvláště v době covidu). I malá fotovoltaická elektrárna na střeše vašeho domu s produkcí energie 2,5 MWh/rok pro vás ročně může ohřát zdarma 70 000 l vody.

Zhodnocení nemovitosti

Instalace i malé fotovoltaické elektrárny dokáže významně navýšit hodnotu nemovitosti zejména do budoucna. A to nejen díky úsporám, ale i díky tomu, že budete mít moderní, nadčasový a částečně nezávislý dům.

Bezpečnost a nezávislost díky vlastní energii

Energie pro pozdější využití

Je-li FVE (fotovoltaický) systém vybaven baterií, lze energii ze slunečního záření využívat i ve chvílích, kdy slunce právě nesvítí – tedy např. večer po příchodu z práce, v noci, ve dnech, kdy je zataženo apod. Díky baterii je také dům schopen čerpat uloženou energii z baterie pro nejdůležitější spotřebiče v domácnosti – např. osvětlení, zabezpečení komunikace (Wi-Fi router), zásuvky pro klíčové spotřebiče – lednice, mrazák, akvárium apod.

Záložní zdroj

Vybavení systému baterií umožňuje fungování domácnosti i při výpadku elektřiny z distribuční soustavy. Při back-up (záložním) režimu lze neustále udržovat jistou úroveň záložní energie. FVE pak funguje jako náhrada elektrocentrály a je pojistkou pro případ blackoutu.

Snížení závislosti na distribuční síti

S vlastní fotovoltaickou elektrárnou můžete čerpat mnohem méně energie z distribuční sítě. Stanete se tak méně závislí na její dodávce. Tím se také sníží vaše závislost na cenách energie.

Malá fotovoltaická elektrárna a ekologie

Obnovitelný zdroj energie

Sluneční záření je jedním z nejčastěji využívaných obnovitelných zdrojů energie. Při výrobě energie ze slunce nevznikají žádné spaliny.

Ekologie

Čím dál více občanů si uvědomuje svou společenskou odpovědnost a snaží se žít stále šetrněji vzhledem k přírodě. Slunce je k dispozici zdarma, je ho dostatek a je k dispozici v průběhu celého roku. Energie je navíc vyráběna přímo v místě spotřeby. Proto je ideální právě pro zodpovědné stavebníky.

Průkaz energetické náročnosti budov

Na použití obnovitelných zdrojů energie v souvislosti s budovami, tedy i rodinnými domy, jsou v současnosti kladeny větší nároky i při stanovování podmínek na energetickou náročnost moderních domů. Díky tomu jsou stavebníci více motivováni mít modernější i ekologičtější domy, než kdy dříve.

S pořízením soláru neváhejte

Takže – máte místo na střeše? Ať už na střeše domu či na přístavku? Využijte ho. Nenechte ležet peníze na účtu, ale investujte je. Nechte raději “ležet” fotovoltaické panely na střeše. Je to investice, která se určitě vyplatí a ještě k tomu získáte finanční obnos ze státní dotace v rámci programu Nová zelená úsporám.